Dantų šaknų kanalų gydymas MIKROSKOPU (endodontija)

Endodontinis gydymas – odontologijos sritis, leidžianti kokybiškai sugydyti pažeistus dantų šaknų kanalus: išvalyti dantų šaknų kanalų sistemą, panaikinti infekciją, hermetiškai užpildyti ir užkirsti kelią komplikacijoms, tokioms kaip danties netekimas.
Siekdami maksimalios kokybės, klinikoje atliekame kanalų gydymą vokiečių kompanijos Carl Zeiss mikroskopo pagalba.
Kas atlieka procedūrą?
Susidūrus su endodontinėmis problemomis,
gydymas neišvengiamas. Štai kodėl:
Skausmas
Pacientai patiria stiprų fizinį skausmą, kuris neleidžia atsipalaiduoti, užmigti, mažina darbingumą ir produktyvumą.
Diskomfortas
Susiduriama su fiziniais ir estetiniais nemalonumais: gali kamuoti nemalonus burnos kvapas, patinimas, pakisti danties spalva.
Gydymo kaina
Uždelsus imtis endodontinio gydymo, reikės kompleksinio gydymo, galimai ir burnos chirurgo pagalbos. Tai reiškia, kad pavėluotai atliekamas gydymas bus ilgesnis, sudėtingesnis ir brangesnis.
Komplikacijos
Negydant infekcija intensyvės ir dantį reikės pašalinti.

Pulpitas ir jo gydymas
Vienas dažniausių endodontinių susirgimų –
pulpitas. Tai uždegimas, kylantis danties vidiniame minkštąjame audinyje pulpoje (šnek. k. pulpa – danties nervas). Pulpitas atsiranda dėl giluminių danties traumų, taip pat – užleisto karieso (ėduonies). Jeigu laiku neatliekamas dantų ėduonies gydymas, destrukciniai pakitimai, mikroorganizmai ir jų toksinai pasiekia giliuosius danties audinius ir sukelia pulpitą. Ši būklė pavojinga, nes dantis gali prarasti gyvybingumą, o infekcija – išplisti į kitus audinius.
Mikroskopinė endodontija
Visada siekiame geriausių rezultatų. Patyrę gydytojai endodontai žino, kad kruopščiam šaknų kanalų gydymui vien akylo žvilgsnio neužteks, todėl Z. Romanovo odontologijos klinikoje taikomas
kanalų
gydymas vokiečių kompanijos Carl Zeiss mikroskopo pagalba.
Mikroskopas – ypač aukštos raiškos aparatas, maksimaliai padidinantis matomą vaizdą, užtikrinantis kokybišką apšvietimą. Taip galime pastebėti net menkiausius pakitimus, kruopščiai išvalyti šaknų kanalus ir taip išsaugoti dantį.
Endodontinis gydymas – eiga ir galimybės
Konsultacijos metu įvertinama paciento būklė, danties pažeidimo laipsnis, padaroma dentalinė rentgeno nuotrauka ar konusinio pluošto kompiuterinė tomograma CBCT (kitaip vadinama 3D ), įvertinama danties prognozė ir suplanuojamas gydymas.
Rengiantis šaknų kanalų gydymui, esant poreikiui, atliekama vietinė nejautra, kad endodontinio gydymo metu nesijaustų nemalonių pojūčių.
Suveikus nuskausminimui, pradedamas endodontinis gydymas: atveriama ertmė,
mikroskopo pagalba aptinkami visi šaknies kanalai.
Endodontinė ertmė ir kanalų sistema kruopščiai išvaloma: pašalinami pažeisti audiniai,
mikroorganizmai ir kiti svetimkūniai.
Išvalyta ertmė dezinfekuojama ir hermetiškai izoliuojama plombine medžiaga (gutaperča).
Atlikus endodontinį gydymą ir tikintis palankios danties išgijimo prognozės, būtina hermetiškai izoliuoti dantų šaknų kanalų sistemą nuo burnos ertmėje esančių mikroorganizmų. Jeigu danties vainikas stipriai pažeistas ėduonies, buvusi didelė plomba ar traumos metu netekta daug danties vainiko audinio, dažnai nepakanka po endodontinio gydymo dantį tik užplombuoti. Tokiu atveju rekomenduojamas danties protezavimas.
Šiuolaikinis endodontinis gydymas yra sąlyginai brangus dėl naudojamų naujų ir brangių technologijų bei medžiagų. Endodontinis gydymas iš gydytojo reikalauja daugiau laiko, susikaupimo ir meistriškumo. Priklausomai nuo situacijos sudėtingumo, endodontinis gydymas gali būti atliekamas per kelis vizitus.
Netinkamai atliktas endodontinis gydymas reikalauja šaknų kanalų pergydymo.
Ką svarbu žinoti po procedūros?
Valgyti galėsite praėjus 1-2 val. po procedūros – kai atlėgs nejautros sukeltas veido tirpimas.
Atlikus šaknų kanalų gydymą, kelias dienas po procedūros galite jausti padidėjusį danties jautrumą ir maudimą.
Tai – normalu.
Maždaug po 6-12 mėn. rekomenduojame sugrįžti profilaktiniam patikrinimui, kurio metu atliekame kontrolinę endodontiškai gydyto danties rentgeno nuotrauką, įvertiname ar sugijo buvę aplink dantį uždegimo židiniai, ar neatsirado nauji kaulo destrukcijos židiniai, kad įsitikintume, jog problema neatsinaujino.
Jeigu Jums reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas, patyrę gydytojai endodontai pasiruošę apsaugoti Jūsų sveikatą.
Iki susitikimo Z. Romanovo odontologijos klinikoje!
Registracija vizitui
Ieškote geriausio sprendimo savo šypsenai? Kviečiame registruotis pirmąjai konsultacijai! Susisiekti galite telefonu: +370 614 44331, arba užpildyti formą apačioje